Biurko do pracy na stojąco może być Twoją najlepszą inwestycją

Biurko do pracy na stojąco może być Twoją najlepszą inwestycją

Zmień swoje przyzwyczajenia za sprawą biurka do pracy na stojąco

Zmiana nie zachodzi tu i teraz. To długi proces, który pozwala na stopniowe oswajanie swojego organizmu. Po zakupie biurka elektrycznego, zacznij pracować w trybie hybrydowym. Zaczynaj w pozycji siedzącej, a następnie wstań i spróbuj tak działać przez kilka minut. Możesz przyzwyczajać się do takich interwałów i stopniowo zwiększać ilość czasu spędzanego w pozycji stojącej.

Jak wykorzystać biurko do pracy na stojąco?

Cała konstrukcja została wykonana z materiałów charakteryzujących się najwyższą jakością, aby gwarantowała stabilność oraz służyła użytkownikowi przez długie lata. Kluczowym elementem jest oczywiście silnik umożliwiający regulację wysokości blatu. Zakres ruchu jest na tyle duży, że zarówno osoby niskie, jak i wysokie znajdą dla siebie idealną konfigurację. Opisywany mebel doskonale sprawdzi się jako biurko do pracy zdalnej, a także element wyposażenia biura dla pracowników. Warto też dodać, że mechanizm odpowiedzialny za ustawienie wysokości blatu pracuje na tyle cicho, że nie będzie w stanie rozproszyć ani Ciebie, ani innych osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu.

Wszystkie modele zostały utrzymane w neutralnej i stonowanej estetyce. Dzięki temu bez trudu mogą zostać wkomponowane do różnorodnych aranżacji. Klienci mogą wybrać różne warianty wielkościowe. Każdy z nich jest przestronny i tym samym umożliwia przechowywanie na blacie wielu akcesoriów przydatnych podczas pracy. W razie potrzeby wszystko znajdziesz pod ręką. Co więcej, blat może wytrzymać obciążenie sięgające nawet 100 kilogramów.

Inne korzystne praktyki

Poza pracą na stojąco warto też pamiętać o aktywnych przerwach. Kiedy masz chwilę na złapanie oddechu przed powrotem do wykonywania zadań, nie spędzaj tego czasu przed komputerem. Przewietrz się i przejdź się kawałek, nawet jeśli masz do dyspozycji tylko mieszkanie. Warto w ogóle uczynić ze spacerów elementarną część swojej codzienności. Nie wymaga to wiele zaangażowania, a może przynieść spore korzyści. Prawdopodobnie każdy ma w smartfonie domyślną aplikacje pozwalającą na zmierzenie liczby przebytych kroków. Postaraj się kończyć każdy dzień z wynikiem na poziomie przynajmniej 6 tysięcy.

Często zmiana sprowadza się do odrzucenia starych przyzwyczajeń i wyrobienia sobie nowych. Zamiast jechać samochodem do sklepu oddalonego o kilometr, można bez problemu przebyć ten sam dystans pieszo. Czasem będzie nawet szybciej, ponieważ unikniesz stania w korku.

Z całą pewnością nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że w zdrowym ciele tkwi zdrowy duch. Regularna aktywność fizyczna pozwala zwiększyć skuteczność podczas pracy umysłowej. Dzięki temu jesteś w stanie zadbać o zdrowie, a jednocześnie poprawić swoją produktywność.

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość tworzy bardzo wymagające środowisko do życia. Zawsze musi być więcej, intensywniej i jeszcze szybciej. Intensywna i systematyczna praca stała się dla wielu osób fundamentem poczucia własnej wartości. Próg wejścia nie jest duży. Wystarczy komputer, biurko do pracy w domu i można działać.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko niewinna motywacja do realizacji własnych celów i poszukiwanie spełnienia w życiu zawodowym. Łatwo jednak stracić kontrolę i zatracić się w nieskończonym dążeniu do doskonałości. To może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Na szczęście od kilku lat coraz częściej mówi się w przestrzeni publicznej o cenie, którą trzeba ponieść za długotrwałe utrzymywanie morderczego tempa. Wszak bezgraniczne poświęcanie się karierze w naturalny sposób skutkuje nieobecnością przy wielu ważnych wydarzeniach w innych obszarach życia. 

Problem pogłębiają media społecznościowe budujące fikcyjny obraz świata. Bohaterowie idyllicznych obrazków twierdzą, że ciężko pracują na swój sukces, a jednocześnie mają czas, żeby żyć pełnią życia. W wielu przypadkach to jednak tylko iluzja.

Wszystkie wspomniane czynniki sprawiają, że zaburzenia psychiczne stały się problemem cywilizacyjnym. Rekordowa liczba ludzi zmaga się z depresją, nerwicą i stanami lękowymi. Na domiar złego problemy zdrowotne nie ograniczają się do sfery mentalnej. Chroniczny stres wyniszcza organizm, a wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej może przyczynić się do rozwoju wielu groźnych chorób.

Rewolucyjne zmiany bywają zbyt gwałtowne, by mogły przynieść zamierzony rezultat. Znacznie rozsądniej jest dać sobie czas i krok po kroku wprowadzać zmiany poprawiające jakość życia. Takim drobnym detalem bywa zakup biurka do pracy na stojąco. Z pozoru mogłoby się wydawać, że zmiana pozycji to błahostka. W praktyce może jednak przynieść zaskakująco pozytywne rezultaty

Jakich konsekwencji możesz uniknąć inwestując w biurko do pracy na stojąco?

Jednym z podstawowych problemów są zwyrodnienia kręgosłupa. Takie wady często pojawiają się już w wieku szkolnym. Niestety na etapie wzrostu bywają zaniedbane. W młodym wieku łatwo ignorować ewentualne zmiany, ponieważ konsekwencje nie są jeszcze tak dotkliwe w codziennym funkcjonowaniu. Młody organizm dobrze radzi sobie ze znoszeniem przeciążeń oraz posiada zdolność do sprawnej regeneracji. Problemy jednak nie znikają, a stopniowo się pogłębiają za sprawą pielęgnowania szkodliwych nawyków w dorosłym życiu. Po latach problem może powrócić ze zdwojoną siłą, więc warto pomyśleć o przyszłości zanim będzie za późno.

Dawniej mogłoby się wydawać, że choroby wieńcowe i komplikacje w działaniu układu krążenia dotyczą głównie seniorów. Coraz częściej jednak podobne problemy występują wśród młodych ludzi. To konsekwencja chronicznego stresu i ograniczonej ilości ruchu wynikającej z siedzącego trybu pracy. W konsekwencji zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do zawału serca.

Praca siedząca ma charakter pasywny, ale można wyróżnić pewne części ciała, które są nadmiernie eksploatowane. Operowanie myszką i klawiaturą wymaga ciągłej pracy nadgarstków. W tych partiach również mogą pojawiać się kontuzje wymagające dłuższej przerwy od pracy przy komputerze. Wszystkie wspomniane czynniki przemawiają za tym, by porzucić klasyczne biurko. Na stojąco jesteś w stanie wykonać tę samą pracę, a jednocześnie odciążyć nieco organizm.